INDUSTRIAL Gallery

INDUSTRIAL Gallery sídlí v centru Ostravy v Zahradní ulici 10. Galerie prezentuje autory nové generace a absolventy vysokých škol s cílem rozvíjet jejich koncepty na začátku umělecké kariéry. Vedle děl nastupujících umělců se galerie zaměřuje na tvorbu již etablovaných umělců. Nabízí tedy průřez špičkového mezinárodního umění od nejmladší generace přes střední až po nejstarší aktivně tvořící umělce. Prezentuje celou škálu médií vizuální kultury, volného a užitého umění s rozmanitým přístupem.

17.00–00.00 Erik Šille v INDUSTRIAL Gallery

Během Ostravské muzejní noci vás zveme na výstavu jednoho z nejúspěšnějších slovenských umělců Erika Šilleho. Galerie ho po dvou letech oslovila k uspořádání výstavy jeho nejnovějších děl, která vytvořil na rezidenčním pobytu v Japonsku. Vliv japonské kultury a jeho oblíbeného komiksu zasazeného do středoevropského kontextu daly podnět k nové vlně jeho tvorby. Šille bude prezentovat plošnou malbu ovlivněnou digitálními médii.

ERIK ŠILLE

Erik Šille (*1978 v Rožňave) ukončil studium na VŠVU v Bratislavě v roku 2006 v ateliéru současné malby prof. Ivana Csudaia, kde následně do roku 2010 působil jako odborný asistent. Mimo malby se věnuje grafice a objektům. Je nositelem Ceny Igora Kalného za rok 2006, vícenásobným finalistou a vítězem VÚB Malby za rok 2009, laureátem Ceny Tatra Banky Mladý Tvorca za rok 2010. Participoval na mnoha významných přehlídkách současného umění, v Česku se představil například na výstavách Formáty Transformacie (2009), Selection 11.1 (2009) nebo na výstavě ObraSKov (2011). Jeho díla jsou součástí sbírek Slovenské národní galerie, EP Collection Brussel, Wannieck Gallery Brno, Marek Collection aj. 17.00 Komentovaná prohlídka výstavy s autorem V průběhu večera vystoupí také Dj´s. Do pozdní noci návštěvníky pohostí Industrial Cafe, ve kterém mohou milovníci umění ochutnat slané i sladké dobroty, které si mohou odnést na toulky Ostravskou muzejní nocí.

Kontakt:

Industrial Gallery Zahradní 10 702 00 Moravská Ostrava E-mail: info@industrialgallery.cz Web: www.industrialgallery.cz Tel.: 725 951 904

logo_industiral_gallery

   industrial_01 industrial_04  industrial_03