PLATO – platforma (pro současné umění) Ostrava

Galerie města Ostravy

PLATO představuje tvorbu současných domácích a zahraničních umělců a pořádá doprovodné programy rozdělené do tří dramaturgických linií: Hlava umělce, Odložená paleta a Silný/á v teorii.

PLATO nabízí komentované prohlídky na objednávku, vzdělávací programy pro školy a pedagogy. Pravidelně pořádá programy pro děti a jejich (pra)rodiče. Letos uskuteční první ročník Kreative kempu, denního městského tábora pro děti.

18.00–22.00 Noční hlídač

Tvořivé dílny pro celou rodinu. Být nočním hlídačem v galerii není jen tak! Občas na vás někdo promluví z obrazu, občas vás socha poklepe na rameno a váš stín v potemnělé galerii rozehraje prapodivnou podívanou… Přijďte si vyzkoušet, jaké to je!

Čekají vás zábavné a tvořivé aktivity na téma hlídání galerie v noci.

• Výroba nočního hlídače Platona
  • Zachycení vlastního stínu
  • Stínové divadlo – zloděj v galerii

22.00 Komentovaná (noční) prohlídka

Komentovaná prohlídka k výstavě Vladimíra Houdka Kanoucí šíře s kurátorem výstavy Markem Pokorným.

22.00 Vlaštovky

Pouštění vlaštovek z 1. patra Gongu

Jak se k nám dostanete:

MHD: tram 1, 2, 6, 10, zastávka „Vítkovice vysoké pece“ (pak do průjezdu pod zastávkou)
Autem: křižovatka ulic Ruská a Výstavní, pak do slepé ulice podél tramvajových kolejí do podjezdu pod ulicí Místecká (49°49’4.647”N, 18°16’35.738”E)

Kontakt:

PLATO, Multifunkční aula Gong,